G-237GDP6R8C

Žaidimas " Gorodki/Miestučiai"

Žaidimą sudaro :

5 vnt  20/5 cm  pagaliukai

1 vnt 70/5 cm mušimo lazda

Dar 17 amžiuje jaunas Rusijos caras Petras I-sis žaidė tokį linksmą ir įdomų žaidimą kaip gorodki ir buvo tikrai neblogas žaidėjas. Lietuvoje šis žaidimas turi savo vardą - miestučiai. Taigi, turime savotišką sporto šaką, kilusią iš Rusijos.

Miestučiai - gan paprastas žaidimas. Nors jis laikomas vaikų žaidimu, jį žaidžia ir suaugę. Tam tikrame ant žemės nupieštame kvadrate iš apvalių medinių kaladėlių (rusiškai "gorodki") sudedamos įvairios formos - patrankos, žvaigždutės, vežlio, iš viso 15 skirtingų pavadinimų ir formų. Formos sudedamos šalia artimiausios nuo metiko linijos. Žaidžiama dviem komandomis. Sustačius figūrėles kvadratuose (vadinamuose "miestais"), priešininkai mesdami pusmetrinę lazdą muša nuo 5-6 metrų atžymos. Vienas komandos narys meta 2 kartus iš eilės į vieną iš figūrėlių. Jei iš pirmo smūgio numuša visą figūrą (figūra laikoma išmušta, kai kvadrate nebelieka nė vienos kaladėlės), komandai suteikiama teisė kitą figūrą mušti iš artimesnės distancijos - 3-4 metrų. Komandos priešininkų kaladėles meta pakaitomis.

Kiekvieną kartą statomos skirtingo figūrėlės. Žaidimą laimi ta komanda, kuri pirmiau išmuša visas priešininkų figūras. Ši sporto šaka žinoma Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Estijoje. Ji nebuvo užmiršta ir Lietuvoje. Patys rusai pripažįsta, kad skiria per mažai dėmesio ir resursų šios nacionalinės sporto šakos populiarinimui, nors ir egzistuoja Miestučių sporto federacija, taip pat organizuojami tarptautiniai čempionatai.


Parašyti įvertinimą

Pastaba: HTML neverčiamas!
    Blogas           Geras
  • 35.00€

  • Be PVM: 35.00€